Je mnou navržený a ucelený koncept postupů a terapií využívaný pro obnovení, zlepšení a udržování fyziologických funkcí těla a pro prevenci.

Jsou zahrnuty fyzikální techniky, fyzioterapie a rehabilitační metody a tréninková cvičení na odstraňování bolestí, které se vyskytují při onemocnění pohybového aparátu.

V kurzu jsou obsaženy i moje efektivní a specifické postupy a techniky k nápravě imobilních psů po ortopedických a neurologických operací.

Protože se na Veterinárních fakultách FT a rehabilitace nevyučuje, chybí i následná péče. Osobně se věnuji veterinární činnosti celý život, proto jsem kurz vypracovala tak, aby byla dostupná mnoha psím pacientům na mnoha místech v ČR a ne, jenom v Praze.

Kurzy pořádané v zahraničí jsou provozovány lidmi s dlouholetou praxí se zvířaty, praktikanty z výcviku psů, z kynologie apod., veterináři, kteří svým výzkumem, osobními zkušenostmi a zájmem a hlavně možnostmi s dokonalým vybavením pracovního zázemí, s rehabilitačními a ortopedickými pomůckami, bazény atd. a jinou legislativou, než máme v ČR a také filozofií, která tkví v tom, že FT a rehabilitace nemá standard, má samozřejmě individuální management, ale s FT otevřeli cestu pro nové podnikání.

Pooperační stavy a následná rehabilitace jsou ponechány v mnoha případech na laickém přístupu majitele psa, který nemá ani dostatečné instrukce z některých klinik, jak a co má provádět s imobilním psem doma. Z dlouholeté mé praxe je evidentní, jak majitelé zoufale stále hledají v takovýchto i jiných případech rehabilitační pomoc pro svého mazlíčka.

Kurz je pro každého, kdo se chce věnovat tomuto oboru.

Doporučuji znát základní anatomii psa.

Kurz je desetidenní, bližší informace, posílám mailem. Na závěr certifikát, který je platný v EU.

Semináře a workshopy: jsou jednodenní pro váš profesní růst, doplníme další znalosti, možnosti, zkušenosti a postupy, získáte jistotu ve své práci, je to cesta k vaší profesionalitě.